Realizacja jakiegokolwiek zamówienia to często czasochłonny i wymagający proces. Trudność pogłębia się w przypadku roślin, ponieważ w grę wchodzi ich odpowiednie przygotowanie, czyli sprawdzenie stanu łodyg, wybór opakowania i dodatkowego zabezpieczenia. Jak zapakować kwiaty do wysyłki? Tego dowiesz się w tym wpisie!

Przygotowanie kwiatów

Każdy odbiorca pragnie, by w jego ręce trafiły rośliny w jak najlepszym stanie. Dlatego już na etapie pakowania należy zwrócić uwagę na ich kondycję oraz warunki, w jakich będą transportowane, czyli czy dojdzie do ewentualnych uszkodzeń w wyniku działania słońca, temperatury i odcięcie od wody.

Odpowiednie pakowanie

Po wstępnych oględzinach należy wybrać opakowanie. Jest to szczególnie ważne, zwłaszcza dla tak delikatnych towarów, jak kwiaty. Najpopularniejsze są zwykłe pudełka kartonowe, które są na tyle solidne i sztywne, by zapewnić łodygom ochronę przed złamaniem i innymi uszkodzeniami. Na tym się nie kończy, ponieważ w ramach dodatkowej ochrony, warto wyłożyć wnętrze pudełka papierem lub innym materiałem. Rośliny można również wsadzić do przezroczystej folii, która dobrze trzyma wilgoć. Polecamy to rozwiązanie, ponieważ dzięki niemu rozdzielimy poszczególne bukiety i zadbamy o ich świeżość.

Warunki temperaturowe

Zarówno niskie, jak i wysokie wartości mogą być dla roślin sporym zagrożeniem. Najczęściej trafiają się te drugie, dlatego, jeśli przewozimy kwiaty w takich warunkach, warto zadbać o pojazd, w którym panuje stała temperatura. Najlepszym rozwiązaniem jest chłodnia, choć prostszą i tańszą alternatywą jest wykorzystanie materiałów, które stworzą barierę termiczną. Może to być cokolwiek, co ma właściwości termoizolacyjne. Przykładem są:

  • folie bąbelkowe,
  • poduszki powietrzne,
  • pianki z tworzywa sztucznego.

Co w przypadku kwiatów doniczkowych?

Rośliny umieszczone w np. przezroczystej folii to jedno. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku kwiatów doniczkowych, ponieważ w ich przypadku najważniejsze jest oznaczenie, gdzie znajduje się góra. W tym celu można przylepić naklejkę ostrzegawczą lub narysować strzałkę, w jakiej pozycji powinno być pudełko. Pamiętajmy o tym, a zawartość donicy nigdy nie wysypie się i nie uszkodzi.