Wręczając komuś idealny bukiet, często nie zastanawiamy się, jak długą i trudną drogę musiały przebyć dane rośliny. Dlatego w ochronie delikatnych kwiatów ciętych wybiera się takie opakowania, które dbają zarówno o kwestię bezpieczeństwa, jak i atrakcyjnej prezencji. Które z nich warto wybrać?

Opakowania foliowe

Zaletą tego rodzaju opakowań jest fakt, że skutecznie chronią łodygi przed uszkodzeniami, powstałymi w wyniku działania wiatru, zanieczyszczeń czy wysokiej temperatury. Folia doskonale utrzymuje wilgoć, co zapewni kwiatom świeżość, niezbędną podczas transportu oraz prezentacji. Szczególnie warto pamiętać o tym ostatnim aspekcie, gdyż estetykę podkreśla przezroczysty materiał, dzięki któremu możemy podziwiać piękno roślin bez potrzeby wyjmowania ich z opakowania.

Pudełka z kartonu

Jeśli szukamy bardziej ekologicznych rozwiązań, to powinniśmy zwrócić uwagę na opakowania kartonowe. W odróżnieniu od folii często produkowanej z tworzyw sztucznych (choć nie zawsze), karton nadaje się do ponownego wykorzystania. Jest również o wiele wytrzymalszy, co jest szczególnie ważne podczas długiego transportu. Tego typu materiał jest zazwyczaj sztywny i stabilny, co chroni kwiaty przed zgnieceniem czy złamaniem łodyg, o co nietrudno podczas jazdy po nierównej nawierzchni.

Paletki transportowe

Przenoszenie większej ilości kwiatów naraz może być problematyczne, zwłaszcza podczas transportu hurtowych zamówień. Rozwiązaniem są paletki transportowe, które potrafią pomieścić od 6 do nawet 24-roślin. Stabilność i bezpieczeństwo zapewniają specjalne formy z folii PET – lekkiego, elastycznego i dość wytrzymałego materiału. Co więcej, paletki ułatwiają organizację i układanie łodyg, co ułatwia realizacją zamówień i dostaw.

Wybierając folię, pudełko oraz paletkę należy pamiętać o rodzaju roślin oraz okazji. Nie zapomnijmy, że najważniejsze jest znalezienie idealnego balansu między ochroną a prezentacją kwiatów. Niemniej, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat konkretnych opakowań lub kupić je hurtowo po okazyjnej cenie, to serdecznie zapraszamy Cię do odwiedzenia sklepu Surina.